New Stuff[hide]

Grupos: Guaco : Músicos - Members
Grupos: Guaco : 2011-Present
Grupos: Havana D' Primera
Grupos: Havana D' Primer... : Músicos
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 Monterey Jazz Fe...
Musicos: Rafael Labarrera
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 Monterey Jazz Fe...
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 Monterey Jazz Fe...
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 San Jose Summerf...
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 San Jose Summerf...
Fotos: Tom Ehrlich : San Jose Jazz Festiva...
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 San Jose Summerf...
Fotos: Tom Ehrlich : 2021 San Jose Summerf...
Fotos: Tom Ehrlich : 2014 San Jose Jazz Fe...
Fotos: Tom Ehrlich : 2014 San Jose Jazz Fe...

Photos of the Day [hide]

cuban music, musica cubana cuban music, musica cubana cuban music, musica cubana cuban music, musica cubana
All
Se llama sabroso - ZONA FRANKA

NG La Banda in Hebrew

cuban music, musica cubana
NG La Banda
by Kevin Moore ©2001

ברוכים הבאים לחלק של טימבה.קום המוקדש ללהקת הטימבה הראשונה – NG La Banda, המנהיג שלה, José Luis "El Tosco" Cortés, והמוזיקאים המבריקים שעברו דרך הלהקה הזו ב14 שנות קיומה. אתם יכולים למצוא תיאור מדוייק על כל אחד מהתקליטים וחברי הלהקה בלינקים למטה:

דיסקוגרפיה:

NG La Banda מבוא להקלטות של

1. התקופה המוקדמת 1988-1992 "הולדת הטימבה"- בתקופה הזו, שבה הוקלטו שירים כמו “La Expresiva” ו “Los Sitios Entero" , התבצעו כל ההקלטות עם Issac Delgado, Giraldo Piloto על התופים, וההקלטות הראשונות עם Mena. בלתי אפשרי לקנות את האוספים הללו כמו שהם יצאו, אבל ניתן למצוא את רוב השירים באוספים כמו “En La Calle” בהוצאת QBADisc.

2. תקופת הביניים 1993-1996 בתקופה הזו הוקלטו שירים כמו “Santa Palabra” ו "Echale Limon”. Calixto Oviedo השתלט על התופים אחרי עזיבתו של Piloto. ניתן עדיין להשיג את האלבומים שיצאו בתקופה הזו בצורתם המקורית על גבי דיסקים.

3. התקופה המאוחרת 1996-2001  - NG מתחילים בהדרגה להתנתק מהטימבה הטהורה ולנסות את כוחם בסגנונות שונים של פופ, אך עדיין מוציאים שירי טימבה מעולים כמו “La Medicina”ו- “La Dura".

4. אוספים והמלצות למאזין המתחיל – כאן אנחנו יורדים מהעננים ומסתכלים על מה שזמין למאזין המתחיל שרוצה לטעום ממה שיש ל NG La Banda להציע ואיך האוהדים השרופים שבכם יכולים להשיג כל הקלטה והקלטה של הלהקה.

5. NG הקלטות סולו של חברי  - הקלטות חדשות של Calixto Oviedo ו Wickly. כמובן שכבר יש עמודים נפרדים לIssac Delgado וIrakere.

6. לא טימבה – קטלוג נרחב של הקלטות ג'אז לטיני של NG La Banda בשיתוף עם אמנים רבים אחרים.

NG LA BANDA ההיסטוריה של

cuban music, musica cubana  הסגנון המוזיקלי שאני קוראים לו טימבה, נוצר על ידי NG La Banda, אך כפי שאומר המומחה למוזיקה קובנית Arturo "Marcané" Gómez, הסגנון לא נוצר יש מאין. כמו שאפשר לראות על "עץ השורשים של הטימבה" שלנו, NG החלה כלהקת כוכבים שמשכה אליה את האמנים המוכשרים ביותר בקובה בתקופת הקדם-טימבה. הזמר Tony Cala ניגן בכינור וכתב בשביל Ritmo Oriental; Issac Delgado והקונגרו האגדי Wickly התחילו בלהקתו של Pachito Alonso; German Velazco ניגן עם Orquesta Reve, ו José "El Greco" Crego, Carlos Averhoff יחד עם José Munguía ניגנו בIrakere יחד עם נגן החליל והמנהיג של NG, José Luis "El Tosco" Cortés שניגן וכתב קודם עבור Los Van Van. NG La Banda איחדו את החידושים של כל אחת מהלהקות הללו כדי ליצור סגנון חדש משלהם שלא היה סון, סונגו או רומבה, וגם לא רוק, ג'אז או פאנק. היה במוזיקה הזו קצת מכל הסגנונות הללו, אך הדבר המשמעותי ביותר בסגנון הזה היה משהו חדש לגמרי שנולד ברחובות ובשכונות של הוואנה בסוף שנות ה80. קורטס קרא לו “Timba".

 

לפני שעזב את Irakere, El Tosco התחיל פרוייקט צדדי שנועד כדי לעשות מחקר של המוזיקה הקובנית והג'אז. הפרוייקט היה מוכר גם כ”Nueva Generacion” או “Orquesta Todos Estrellas”. חברי הלהקה נבחרו מהמיטב של סצנת הג'אז הגועשת שהתקיימה אז בקובה וכללה כוכבים ענקיים כמו Gonzálo Rubalcalba, Hernán López-Nussa, Horacio "El Negro" Hernández, Calixto Oviedo ורוב המוזיקאים שייצרו אחר כך את NG La Banda. הלהקה הוציאה ארבעה אלבומים על וייניל שלא יצאו מעולם על דיסקים למרות שניתן למצוא חלק גדול מהשירים על אוספים שונים (ראה מחלקת מוזיקה). לאורך הדרך, חלומו של טוסקו לגבי עתידה של NG החל להתממש. כפי שהוא אמר לג'ורדן לוין מה "מיאמי הראלד": "רציתי ליצור משהו עם הטעם של לוס ואן ואן והאגרסיביות המוזיקלית של Irakere... לתת (למוזיקה הפופולרית) ערך אומנותי ואסטטי כמו שאנחנו נותנים לסגנונות אחרים של המוזיקה". התוצאה הייתה אוסף ענק של יצירות קלאסיות מעבר לזמן, כמו “Santa Palabra , “Que Viva Chango”, "La Expresiva”, “Echale Limon” ו “Picadillo de Soya”.

NG La Banda השפיעה רבות על כל להקות הטימבה הגדולות שבאו בעקבותיה. בדיוק כמו שהחידושים המוזיקליים של שנות ה70 וה80 זרמו לתוך NG, כך הלהקות הגדולות של שנות ה90, שאבו מNG La Banda את החידושים שלהם כדי ליצור את הסגנון החדש שלהן. Issac Delgado ו Giraldo Piloto (המנהיג של Klimax, כותב בשביל Klimax ודלגדו) היו חברי מפתח בNG המקורית, וגם  Paulito FG ו Manolín תרמו רבות להתפתחות הלהקה ששרו בתפקידי אורח. פאוליטו שר כורו בהקלטות הקריטיות הראשונות של NG La Banda ומנולין התגלה והוצג לציבור על ידי Tosco, שהקליט אחד משיריו, נתן לו את הכינוי “El Medico De La Salsa” והפיק את האלבום הראשון שלו.

לאלה מכם שמעוניינים ללמוד יותר, יש בטימבה.קום מידע רב ונרחב מאוד על NG La Banda שכולל ביקורת על כל האלבומים של הלהקה שהצלחנו למצוא, מסודר בשש קטגוריות עיקריות ב מדור המוזיקה והיסטוריה מקיפה של כל האמנים המעולים שניגנו עם הלהקה בעבר ובהווה אפשר למצוא ב מדור החברים.

Wednesday, 23 March 2011, 03:31 AM